Гібридна система контролю і управління доступом ГСКУД

ГСКУД - розробка ТзОВ НЕОКОМПЛЕКС, яка забезпечує інтеграцію типових конфігурацій 1С:Підприємство («Управління виробничим підприємством», «Управління торгівельним підприємством», «Зарплата і управління персоналом») з серверами СКУД наступних типів:

BioStar2 (зчитувачі відбитків пальця/магнітних карток BioEntry  виробництва Suprema, Корея);

Fortnet (зчитувачі магнітних карток).

 

Властивості ГСКУД

ГСКУД об’єднує довільну кількість серверів СКУД кожного з підтримуваних типів.

На основі сукупності систем СКУД підприємства ГСКУД утворює єдину систему управління доступом, що діє  за єдиними правилами незалежно від того, яка СКУД управляє конкретним пристроєм.

ГСКУД  надає інтегровані в 1С:Підприємство адміністративні процедури обліку фізичних осіб, отримання еталонів відбитків пальців, видачі і повернення магнітних карток, адміністрування правами доступу фізичних осіб.

Права доступу фізичної особи визначаються призначеним маршрутом ГСКУД і графіком роботи.

Маршрут ГСКУД – це перелік маршрутів СКУД (груп доступу BioStar2, рівнів доступу Fortnet). В маршрут ГСКУД може бути включено не більш, ніж один маршрут з кожного сервера СКУД.

Права доступу призначаються фізичній особі. Усі дійсні магнітні картки, видані фізичній особі,  надають однакові права доступу.

Права доступу можуть призначатися на заданий період часу, по закінченні якого автоматично відновлюються попередні права доступу.

У випадку, якщо для фізичної особи заданий графік роботи і обмеження доступу на підприємство в неробочий час, доступ надається за задану кількість хвилин перед початком робіт згідно графіку і припиняється через задану кількість хвилин після завершення робіт згідно графіку.

У випадку необхідності виконання фізичною особою робіт в неробочий час, на цей час фізичній особі автоматично надається доступ на підприємство на підставі одноразового дозволу, оформленого документом «Понаднормові роботи».

Адміністративні процедури ГСКУД виконуються один раз, незалежно від кількості серверів СКУД.

ГСКУД забезпечує автоматичне перенесення з 1С:Підприємство на сервери СКУД змін даних і фото, шаблонів відбитків пальців, магнітних карток, змін прав доступу фізичних осіб з затримкою до 1 хв.

ГСКУД забезпечує автоматичне перенесення журналів подій з серверів СКУД в 1С:Підприємство з  затримкою до 1хв. Об’єднана інформація журналів подій СКУД утворює «Журнал подій ГСКУД».

Журнал подій ГСКУД містить інформацію про часи входу і виходу на/з підприємство кожної фізичної особи, а отже може бути використаний для автоматичного обліку робочого часу і, в поєднанні з графіком роботи, для автоматичного заповнення Табеля відпрацьованого часу.

Адміністрування обладнанням СКУД (пристроями, дверима, маршрутами) визначаються засобами адміністрування сервера СКУД і автоматично переносяться з СКУД в 1С:Підприємство.

ГСКУД має відкриту архітектуру і засоби конфігурування. В майбутньому можливе підключення до ГСКУД інших типів СКУД.

 

Розпізнавання користувачів 1С:Підприємство за відбитком пальця

В ГСКУД включений інструментарій для автоматичного розпізнавання за відбитком пальця поточного користувача програми 1С:Підприємство на комп’ютері спільного користування (комп’ютери спільного користування можуть встановлюватись в виробничих приміщеннях для працівників, діяльність яких не вимагає встановлення індивідуального комп’ютера кожному).

Розпізнавання виконується на підставі відбитку пальця, отриманого за допомогою USB-пристроів Suprema BioMini шляхом порівняння з еталоном, отриманим при реєструванні відбитку пальця в ГСКУД.

Ведеться журнал подій обміну з BioMini, який дозволяє контролювати стан і використання пристроїв.


Отримання еталонів відбитків пальців


Для отримання еталонів відбитків пальців використовуються пристрої BioEntry:

Через 1 хв. після успішного сканування відбитки пальця можуть викорисовуватись для розпізнавання фізособи на пристроях BioEntry Biostar, а також для розпізнавання користувачів комп’ютерів спільного користування на пристроях BioMini.Облік магнітних картокЧерез 1 хв. після видачі карти вона може викорисовуватись для розпізнавання фізособи на зчитувачах Biostar і FortNet, а також для розпізнавання користувачів комп’ютерів спільного користування.


Призначення прав доступу


Документ «Призначення прав доступу» може вводитись як на підставі кадрових документів «Прийом на роботу», «Кадрове переміщення», «Наказ про звільнення», так і незалежно.